LIS
2014

RETAILSHOW CONGRESS 2014

RETAILSHOW CONGRESS 2014
Otrzymaliśmy zaproszenie by wziąć udział w tegorocznym RETAILSHOW link do nazwy: www.retailshow.pl i podzielić się naszym doświadczeniem podczas kongresu.
W ramach wykładu “Od teorii do praktyki, czyli przykłady efektywnych rozwiązań i wdrożeń sklepów z perspektywy architekta i projektanta marki.” poprowadzonego przez Ewę Gawroniak-Olejniczak, EGO-STUDIO Shop design oraz Ewę Dominiak, Black Hog Design Studio prezentowaliśmy nasze projekty oraz omawialiśmy trendy branży retail tak w kraju, jak i za granicą.
Ponadto w tym roku właścicielka Ego Studio Ewa Gawroniak-Olejniczak została zaproszona do wzięcia udziału w jury konkursu BEST SHOP CONCEPT 2014.
Ideą konkursu jest przedstawienie i nagrodzenie najciekawszych konceptów sklepowych w różnych formatach, które wyróżniają się zarówno pod względem estetycznym jak i użytkowym. Oceniano spójność i jednocześnie unikalność konceptu, zastosowanie praktycznych i oryginalnych rozwiązań.
LIS
2014

Wzorcowy sklep PERFECTSTORE

Już po raz trzeci właścicielka naszego studio Ewa Gawroniak-Olejniczak zajęła się opracowaniem The Perfect Store 2014 podczas targów RetailShow 2014 w Warszawie. Projekt modelowy sklepu ma odpowiedzieć na bieżące potrzeby Klientów odwiedzających Targi. Wyposażenie sklepu stanowią nowatorskie rozwiązania firm wystawiających swoje produkty na targach.
Na podstawie naszych doświadczeń projektowych oraz obserwacji rynków w tym roku zaproponowaliśmy proste, ale i odważne zastosowania materiałów wykończeniowych (np. płyta OSB), oraz grafikę opartą na piktogramach i akcentach kolorystycznych (grafika opracowana przez firmę Black Hog Design Studio)
Funkcjonalnie wyodrębniliśmy i podkreśliliśmy stoiska food to go (kawa, hot-dog, soki) oraz stoiska dedykowane, czyli najbardziej poszukiwane obecnie rozwiązania na rynku w branży spożywczej.
Dziękujemy firmom, które wzięły udział w przygotowaniu Sklepu Modelowego za owocną współpracę ;-)
WRZE
2014

Salon jubilerski W. Śliwiński - salon flagowy

Salon jubilerski W. Śliwiński - salon flagowy
Salon jubilerski państwa Śliwińskich od lat mieści się w zabytkowym budynku hotelu Europa w Lublinie, przy głównej ulicy prowadzącej na Stare Miasto. W tym roku nadszedł czas na jego modernizację. Inwestorom zależało na wnętrzu ponadczasowym oraz odświeżeniu wizerunku ich marki - nowoczesnej, podążającej za obowiązującymi trendami. Nie zapomnieliśmy o ważnym aspekcie, czyli nawiązaniu do klimatu miejsca, bliskości Starówki, charakteru elewacji.
Materiałem wyjściowym do projektu były salony, które realizujemy w galeriach handlowych. Zachowaliśmy kolorystykę sklepu i używane do tej pory materiały. Postanowiliśmy zaprojektować większość mebli od początku, aby nabrały ekskluzywnego charakteru. Dodaliśmy elementy tapicerowane na frontach lad, ozdobne gzymsy, kryształowe żyrandole. Całość kompozycji dopełnia plakat z sesji zdjęciowej oraz kolor przewodni marki jakim jest błękit.
SIE
2014

Hokus-pokus: Resler Junior!

Hokus-pokus: Resler Junior!
W uroczych Chojnicach, na Starym Rynku, w samym sercu tego miasta, na 300m2 powstała nowa marka z asortymentem dla dzieci i młodzieży. Swój rodowód wzięła z Domu Handlowego Resler. Najważniejszym pomysłem było połączenie funkcji sprzedażowej z maleńką kawiarenką oraz przestrzenią edukacyjną dla dzieci (gier i zabaw). Sklep ma nie tylko sprzedawać produkty, ale być miejscem gdzie dzieci i rodzice miło spędzą czas na zabawie.
Do współpracy zaprosiliśmy firmę specjalizującą się w projektowaniu wizerunku marki, aby wspólnie pracować nad projektem. Potrzebowaliśmy historii, która zachwyci małych i dużych mieszkańców miasta. Tak powstała idea stworzenia konceptu opartego na czarach i magii. To stało się punktem wyjścia do stworzenia pięknej opowieści.
Strategię i kreację marki opracowała Ewa Dominiak - Black Hog Design Studio z Poznania.
Zobacz więcej
WRZE
2014

Bizuu

Bizuu
Dwie poznańskie projektantki podbijające polski rynek modowy potrzebowały kobiecej przestrzeni, która odzwierciedliłaby stylistykę ich kolekcji. To projekt ,który adoptowaliśmy na potrzeby kolejnych realizacji dodając do niego charakterystyczne detale. W tym celu powstała stylizowana witryna, korekty detali wnętrza, gdzie użyliśmy szlachetniejszych materiałów, bardziej teatralnie zagraliśmy światłem. Powstała indywidualna lampa wisząca na środku, jej abażur jest szyty jest przez właścicielki i zmieniany wraz odsłonami kolejnych kolekcji. Dodatkowo przestrzeń nie traci na oryginalności, mimo wpisania jej w uwarunkowania galerii handlowej.
Więcej więcej
LUT
2014

Gina Piacci – firma EKSBUT

Włoska ulica kojarzona jest często z elegancją i szykiem – tak też zaprojektowaliśmy sklep dla twórców obuwia marki EKSBUT w City Center w Poznaniu.
Dostaliśmy ściśle określony budżet i podjęliśmy się wykonania go pod klucz. Ta wspólna realizacja powstała w ramach grupy Synergia Doświadczeń. Zastosowaliśmy proste rozwiązania mebli, aby nie generować dodatkowych kosztów a jednocześnie zapewnić swobodę przejrzystej ekspozycji eleganckich butów i torebek. Charakterystyczne wejście i elementy nadające wystrojowi lekkości (daszki, fragmenty ściany z białej cegły) nawiązują do klimatu włoskiej ulicy.
Więcej tutaj
LIS
2013

AirHair – salon fryzjerski

AirHair – salon fryzjerski
Minimalizm, industrialna przestrzeń żelbetowej konstrukcji, odpowiednie światło i opracowanie detalu. Wszystko to odzwierciedla energię inspirujących stylistów, którzy z pasją prowadzą ten salon fryzjerski. Zastosowanie stalowych elementów połączonych z przejrzystym zbrojonym szkłem, czysta biel wylewanej żywicznej posadzki, piaskowane ściany żelbetu i indywidualnie projektowane meble tworzą designerski klimat salonu. W centrum Poznania powstało miejsce klimatem przypominające nowojorskie Soho.
Więcej tutaj
MAJ
2013

Komputronik Megastore – już gotowy

Komputronik Megastore – już gotowy
Nowy sklep i nowy koncept – tablet zamiast koszyka, czyli jedyne w Polsce innowacyjne rozwiązanie sprzedażowe. Lokalizacja - centrum handlowe JUPITER w Warszawie. Charakterystyczne, lecz mało reprezentacyjne wnętrze, bardzo niskie, o minimalnej infrastrukturze technicznej (wcześniej w tym miejscu znajdowały się delikatesy spożywcze) - oto co stanowiło ogromne wyzwanie w procesie adaptacji. Ograniczenie czasowe – 4 miesiące od koncepcji do realizacji wydawało się niemożliwe do zrealizowania.
Ostatecznie przekuliśmy problem w inspirację.
Układ kolumn stał się ważnym wizerunkowo elementem. Postawiliśmy na minimalizm w kolorystyce, przejrzysty podział przestrzeni oraz charakterystyczne formy w wejściach do poszczególnych stref (strefa gry, strefa wiedzy). Najwięcej czasu poświęciliśmy indywidualnie zaprojektowanym meblom, aby dostosować je do wszystkich potrzeb różnorodnej ekspozycji, a jednocześnie zachować wrażenie zunifikowanej formy. W tym celu wspólnie z firmą Norco pracowaliśmy na uniwersalnością rozwiązań opracowując prototypy dla Klienta. Komputronik MEGASTORE to nowatorskie rozwiązanie dla sklepu wielkopowierzchniowego tej branży. Mimo szalonego tempa i wielu niespodzianek podczas procesu budowy, zdążyliśmy na czas.
Stworzyliśmy zamknięty koncept oraz wytyczne, według których Klient sam opracowuje projekty w kolejnych realizacjach.
Więcej tutaj
WRZE
2013

Galeria S w Siedlcach

Galeria S w Siedlcach
Na zlecenie firmy architektonicznej Bulak Projekt zaprojektowaliśmy wnętrze dla części publicznych oraz plac przed Galerią S. Zależało nam na oddaniu charakteru miejsca i stworzeniu klimatu małej miejskiej Galerii. Spokojnego monochromatycznego wnętrza, które będzie eleganckim otoczeniem dla sklepów.
STY
2013

DOMOWA KUCHNIA

Powstający nowy koncept jest projektem sieciowego baru mlecznego szybkiej obsługi. Obiekt ten ma być marką własną, mieszczącą się w pasażach Czerwona Torebka. Staramy się więc zapewnić przyszłym gościom maksimum komfortu wraz z przyjazną atmosferą otoczenia.
W trakcie realizacji.
STY
2013

JUBILER W. ŚLIWIŃSKI

JUBILER W. ŚLIWIŃSKI
Galeria Krakowska w Krakowie – przeprowadziliśmy remont, nowe otwarcie wymagało jednak także nowej odsłony, stąd projekt zmodernizowania wnętrza według odświeżonej identyfikacji. 23 marca odbyło się jego uroczyste otwarcie.
Realizacja marzec 2013.
STY
2013

BIURO KANCELARII ADWOKACKIEJ

Do zaprezentowania naszych umiejętności otrzymaliśmy 80m2 powierzchni biurowej w nowo wybudowanej kamienicy Poznania. Postawiliśmy na nowoczesność i przejrzystość, oddającą profesjonalizm i wiarygodność kancelarii. Mamy nadzieję, że nasz projekt spodoba się zarówno prawnikom, jak ich klientom.
Realizacja marzec 2013.
STY
2013

WARZYWNIK

W sieci pasaży handlowych Czerwona Torebka powstał sieciowy sklep warzywniczy. Stworzyliśmy projekt i zrealizowaliśmy wnętrza w przyjaznej, naturalnej kolorystyce, kojarzonej z tym co smaczne i zdrowe. Najnowsze sklepy znajdują się w Poznaniu (ul. Szwajcarska) w Czerwonaku koło Poznania oraz w Bydgoszczy. Stary dobry warzywniak powraca do łask!
Realizacje od października 2012 dotychczas.
STY
2013

LEWIATAN Kiekrz

LEWIATAN Kiekrz
Z sukcesem opracowaliśmy nowe wnętrza dla sklepu spożywczego w sieci Lewiatan. Nie taki Lewiatan straszny jak go malują, naszym zdaniem udało się go oswoić.
Zrealizowano w grudniu 2012.
STY
2013

JUBILER FUGART

Nowe wnętrze dla firmy jubilerskiej stworzyliśmy jako eleganckie, subtelne i przejrzyste w formie, by jak najlepiej prezentowało swoją biżuterię. Sklep znajduje się w galerii handlowej CITY CENTER w Rzeszowie.
Zrealizowano w listopadzie 2012.
STY
2013

JUBILER W. ŚLIWIŃSKI

Wszystkim, czego potrzebowała sieć jubilerska W.Śliwiński, był nowy pomysł - i właśnie z takim przybyliśmy do realizacji. Odświeżone, oryginalne wnętrze przyciągało tak samo, jak szlachetne kamienie w witrynie. Pierwszy sklep w nowej odsłonie otwarto w galerii handlowej CITY CENTER w Rzeszowie.
Zrealizowano w listopadzie 2012.
STY
2013

VENEZIA STUDIO

VENEZIA STUDIO
Do nowego konceptu sklepu obuwniczego sieci VENEZIA staraliśmy się dodać trochę weneckiego czaru i szyku. Projekt zrealizowany został w CH Stary Browar w Poznaniu. Dodatkowo opracowaliśmy także remodeling dla sklepów sieciowych VENEZIA. W ubiegłym roku otwarty został pierwszy sklep YES PRESTIGE w Galerii Mokotów w Warszawie. Jesteśmy dumnymi autorami całości aranżacji wraz z projektami mebli – wszystko oczywiście w „prestiżowym” wykonaniu.
STY
2013

TARGI PERFECT STORE MAGAZIN

Jesienią 2012 właścicielka biura Ewa Gawroniak-Olejniczak była partnerem projektowym The Perfect Store. Jej zadanie skupiało się na odpowiedzialności za wygląd sklepu modelowego o powierzchni 200m2, w którym dostawcy z branży food i non-food wystawiali swoje urządzenia i rozwiązania dla sieci retail. Nazwa zobowiązuje - projekt został wykonany perfekcyjnie. Dodatkowo podczas Retail Congres 2012 Ewa Gawroniak-Olejniczak wygłosiła wykład na temat nowych trendów w projektowaniu i realizacjach dla sklepów spożywczych i delikatesów.
  • więcej
  • więcej
  • więcej
  • więcej
  • więcej
  • więcej
  • więcej
  • NEWSLETTER

    więcej